Kaupunginvaltuusto

Huuska Otso, valokuva

Puheenjohtaja

Huuska Otso

Lukion lehtori (FY+MA)
Kok.

Yhteystiedot

otso.huuska@raumanlh.fi

0407418553 (koti)

Kallio Reijo, valokuva

I Varapuheenjohtaja

Kallio Reijo

Yhteystiedot

reijo.kallio@raumanlh.fi


Ruponen Susanna, valokuva

II Varapuheenjohtaja

Ruponen Susanna

Hankinnan asiantuntija
Vas.

Yhteystiedot

susanna.ruponen@raumanlh.fi

0503222899


Kailaanmäki Pasi, valokuva

III Varapuheenjohtaja

Kailaanmäki Pasi

Myyntipäällikkö
Vihreät

Yhteystiedot

pasi.alonen@raumanlh.fi

050 3742083

Ahvenjärvi Sauli, valokuva

Jäsen

Ahvenjärvi Sauli

TkT, Senior Adviser
KD

Yhteystiedot

sauli.ahvenjarvi@raumanlh.fi

0505120103

Alho Marja-Leena, valokuva

Jäsen

Alho Marja-Leena

lääkäri
Kok.

Yhteystiedot

marja-leena.alho@raumanlh.fi


Eklöf Mikael, valokuva

Jäsen

Eklöf Mikael

Yhteystiedot

mikael.eklof@raumanlh.fi

0400726505

Hanni Marianna, valokuva

Jäsen

Hanni Marianna

Insinööri AMK
Vihreät

Yhteystiedot

marianna.hanni@raumanlh.fi


Hatakka Lotta, valokuva

Jäsen

Hatakka Lotta

pappi
Vas.

Yhteystiedot

lotta.hatakka@raumanlh.fi

050 5446736

Hiljanen Heidi, valokuva

Jäsen

Hiljanen Heidi

Sairaanhoitaja, palveluesimies
SDP

Yhteystiedot

heidi.hiljanen@raumanlh.fi

0404144286

Holgeri Anne, valokuva

Jäsen

Holgeri Anne

Lähihoitaja, geronomi (AMK)
SDP

Yhteystiedot

anne.holgeri@raumanlh.fi

0405897098 (koti)
0405897098

Honkaheimo Otto, valokuva

Jäsen

Honkaheimo Otto

Yrittäjä
Kok.

Yhteystiedot

otto.honkaheimo@raumanlh.fi


Junnila Elina, valokuva

Jäsen

Junnila Elina

Yhteystiedot

elina.junnila@raumanlh.fi

0442359073

Kiiski Sanna, valokuva

Jäsen

Kiiski Sanna

Logistiikkainsinööri, Hyvinvointivalmentaja
PS

Yhteystiedot

sanna.kiiski@raumanlh.fi

+358401614885 (koti)
+358401614885 (työ)

Korteniemi Mika, valokuva

Jäsen

Korteniemi Mika

Päivämestari
PS

Yhteystiedot

mika.korteniemi@raumanlh.fi

0400744028


Laihonen Jari, valokuva

Jäsen

Laihonen Jari

yrittäjä
SDP

Yhteystiedot

jari.laihonen@raumanlh.fi

0400 722448 (koti)
0400 722448 (työ)

Lampi Iida, valokuva

Jäsen

Lampi Iida

Yhteystiedot

iida.lampi@raumanlh.fi


Lehti Rainer, valokuva

Jäsen

Lehti Rainer

Eläkeläinen
SDP

Yhteystiedot

rainer.lehti@raumanlh.fi

0503762992 (koti)

Leppikorpi Kalle, valokuva

Jäsen

Leppikorpi Kalle

Kaupunginhallituksen puheenjohtaja
SDP

Yhteystiedot

kalle.leppikorpi@raumanlh.fi

050-5224500 (koti)
044-7933004

Marttinen Matias, valokuva

Jäsen

Marttinen Matias

Kansanedustaja
Kok.

Yhteystiedot

matias.marttinen@raumanlh.fi

0442693113

Mäenranta Pasi, valokuva

Jäsen

Mäenranta Pasi

Koneahtaaja/työsuojeluvaltuutettu
PS

Yhteystiedot

pasi.maenranta@raumanlh.fi


Määttä Jasmin, valokuva

Jäsen

Määttä Jasmin

Päivittäistavarakaupan työntekijä
PS

Yhteystiedot

jasmin.maatta@raumanlh.fi

050 4658575

Nurmela Jouni, valokuva

Jäsen

Nurmela Jouni

Aluepäällikkö
SDP

Yhteystiedot

jouni.nurmela@raumanlh.fi

0408278348

Ollila Helena, valokuva

Jäsen

Ollila Helena

emäntä
Kesk.

Yhteystiedot

helena.ollila@raumanlh.fi


Pettersson Sari, valokuva

Jäsen

Pettersson Sari

Palvelupäällikkö, yrittäjä
Kok.

Yhteystiedot

sari.pettersson@raumanlh.fi


Pirinen Maarit, valokuva

Jäsen

Pirinen Maarit

sairaanhoitaja, kätilö
SDP

Yhteystiedot

maarit.pirinen@raumanlh.fi

0414978982


Rantanen Miika, valokuva

Jäsen

Rantanen Miika

Putkiasentaja
Vas.

Yhteystiedot

miika.rantanen@raumanlh.fi


Ringbom Reijo, valokuva

Jäsen

Ringbom Reijo

kunnossapitopäällikkö
SDP

Yhteystiedot

reijo.ringbom@raumanlh.fi

044 793 4645 (työ)
044 793 4645

Sattilainen Seppo, valokuva

Jäsen

Sattilainen Seppo

teologian tohtori
SDP

Yhteystiedot

seppo.sattilainen@raumanlh.fi


Seimelä Sari, valokuva

Jäsen

Seimelä Sari

Myyjä
SDP

Yhteystiedot

sari.seimela@raumanlh.fi

0400721236 (koti)

Soukainen Jyrki, valokuva

Jäsen

Soukainen Jyrki

maatalousyrittäjä
Kesk.

Yhteystiedot

jyrki.soukainen@raumanlh.fi


Sulo Lasse, valokuva

Jäsen

Sulo Lasse

Yhteystiedot

lasse.sulo@raumanlh.fi


Toivonen Jami, valokuva

Jäsen

Toivonen Jami

Rikosylikonstaapeli
PS

Yhteystiedot

jami.toivonen@raumanlh.fi

0447143328

Vahteristo Samu, valokuva

Jäsen

Vahteristo Samu

Yrittäjä
Kok.

Yhteystiedot

samu.vahteristo@raumanlh.fi

0505428439

Vainila Johanna, valokuva

Jäsen

Vainila Johanna

Varhaiskasvatuksen opettaja
KD

Yhteystiedot

johanna.vainila@raumanlh.fi

0503713952

Vainio Tomi, valokuva

Jäsen

Vainio Tomi

Koneasentaja
PS

Yhteystiedot

tomi.vainio@raumanlh.fi


Wallenius Pekka, valokuva

Jäsen

Wallenius Pekka

Toimittaja (eläk.)
SDP

Yhteystiedot

pekka.wallenius@raumalh.fi

0408436226

Vauhkonen Ilse, valokuva

Jäsen

Vauhkonen Ilse

Toiminnanjohtaja
SDP

Yhteystiedot

ilse.vauhkonen@raumanlh.fi

0452795969

Viitala Juha, valokuva

Jäsen

Viitala Juha

Työsuojeluvaltuutettu
SDP

Yhteystiedot

juha.viitala@raumanlh.fi


Viitanen Sirpa, valokuva

Jäsen

Viitanen Sirpa

Yhteystiedot

Sirpa.viitanen@raumanlh.fi

0405493383

Vilo Pentti, valokuva

Jäsen

Vilo Pentti

pankinjohtaja / eläkeläinen
Kok.

Yhteystiedot

pentti.vilo@dnainternet.net

0443250232 (koti)

Ylijoki Mirja, valokuva

Jäsen

Ylijoki Mirja

Yhteystiedot

mirja.ylijoki@raumanlh.fi


Yli-Karro Miika, valokuva

Jäsen

Yli-Karro Miika

maaseutuyrittäjä
Kesk.

Yhteystiedot

miika.ylikarro@raumanlh.fi

0400860489

Ailasmaa Tapio, valokuva

Puoluekohtainen varajäsen

Ailasmaa Tapio

Eläkeläinen
Vas.

Yhteystiedot

tapio.ailasmaa@raumanlh.fi

0407080483

Arponen Mika, valokuva

Puoluekohtainen varajäsen

Arponen Mika



Gülez Erkan, valokuva

Puoluekohtainen varajäsen

Gülez Erkan



Halminen Elias, valokuva

Puoluekohtainen varajäsen

Halminen Elias



Helamaa Elina, valokuva

Puoluekohtainen varajäsen

Helamaa Elina

FM, lähihoitaja, amk-opiskelija
Vihreät

Yhteystiedot

elina@helamaa.fi


Jalonen Keijo, valokuva

Puoluekohtainen varajäsen

Jalonen Keijo

Eläkeläinen, ent. hautaustomistovirkailija
SDP

Yhteystiedot

keijo.jalonen@raumanlh.fi

040 0848 055

Juhola Katri, valokuva

Puoluekohtainen varajäsen

Juhola Katri

Liikunnanohjaaja
SDP

Yhteystiedot

katrijuhola28@gmail.com


Karaca Emin, valokuva

Puoluekohtainen varajäsen

Karaca Emin



Koivisto Janne, valokuva

Puoluekohtainen varajäsen

Koivisto Janne

Yhteystiedot

janne.koivisto@raumanlh.fi


Kostiainen Jari, valokuva

Puoluekohtainen varajäsen

Kostiainen Jari

aluetoimitsija
SDP

Yhteystiedot

jari.kostiainen@raumalh.fi

0505712788 (työ)
0505712788

Laaksonen Santeri, valokuva

Puoluekohtainen varajäsen

Laaksonen Santeri

Yhteystiedot

sjjlaa@utu.fi

0443577355

Laiho Jari, valokuva

Puoluekohtainen varajäsen

Laiho Jari

Eläkeläinen
SDP

Yhteystiedot

jj.laiho@outlook.com

0440530708 (koti)

Laitonen Rami, valokuva

Puoluekohtainen varajäsen

Laitonen Rami

Ahtaustyönjohtaja
PS

Yhteystiedot

rami.laitonen@raumanlh.fi


Lehto Jouni, valokuva

Puoluekohtainen varajäsen

Lehto Jouni

liikuntapaikkamestari
Vas.

Yhteystiedot

jouni.lehto@raumalh.fi


Leino Arimo, valokuva

Puoluekohtainen varajäsen

Leino Arimo

Yrittäjä
Kesk.

Yhteystiedot

arimo.leino@l-smetsaenergia.fi


Mantere Sirkka, valokuva

Puoluekohtainen varajäsen

Mantere Sirkka

Ruokapalvelutyöntekijä
SDP

Yhteystiedot

sirkka.mantere@raumanlh.fi

0503772202

Marttinen Petri, valokuva

Puoluekohtainen varajäsen

Marttinen Petri

Ryhmäpäällikkö
SDP

Yhteystiedot

petri.marttinen@raumanlh.fi

0445288919

Merinen Marjo, valokuva

Puoluekohtainen varajäsen

Merinen Marjo

omaishoitaja / työkyvyttömyyseläkeläinen
SDP

Yhteystiedot

marjo.merinen@raumanlh.fi

0505377633 (koti)

Mäkelä Marianne, valokuva

Puoluekohtainen varajäsen

Mäkelä Marianne

Toiminnanjohtaja
Vihreät

Yhteystiedot

marianne.makela@raumanlh.fi


Nevalainen Marko, valokuva

Puoluekohtainen varajäsen

Nevalainen Marko

Sähkö-/automaatioasentaja
PS

Yhteystiedot

marko.nevalainen@raumanperussuomalaiset.fi

0400861056

Ollila Hannu, valokuva

Puoluekohtainen varajäsen

Ollila Hannu

keittiömestari / eläkkeellä
Kesk.

Yhteystiedot

hannu.ollila@raumanlh.fi

0500728194

Perkiö Terhi, valokuva

Puoluekohtainen varajäsen

Perkiö Terhi



Pertola Iisak, valokuva

Puoluekohtainen varajäsen

Pertola Iisak



Pietilä Satu, valokuva

Puoluekohtainen varajäsen

Pietilä Satu

Osastovastaava
Kesk.

Yhteystiedot

satu.pietila@raumanlh.fi


Raitaluoto Sami, valokuva

Puoluekohtainen varajäsen

Raitaluoto Sami

Sosionomi (AMK)
SDP

Yhteystiedot

sami.raitaluoto@turvaluoto.fi


Saarela Jere, valokuva

Puoluekohtainen varajäsen

Saarela Jere



Salo Irma, valokuva

Puoluekohtainen varajäsen

Salo Irma

Yhteystiedot

irma.salo@raumanlh.fi


Salovaara Sakari, valokuva

Puoluekohtainen varajäsen

Salovaara Sakari

Koulutettu Kokemusasiantuntija / eläkeläinen.
PS

Yhteystiedot

sakarisalovaara65@gmail.com

+358400722936

Sarin Jarno, valokuva

Puoluekohtainen varajäsen

Sarin Jarno



Sirola Teija, valokuva

Puoluekohtainen varajäsen

Sirola Teija

Erityispalveluneuvoja
Kok.

Yhteystiedot

teija.sirola@raumanlh.fi


Suonpää Irma, valokuva

Puoluekohtainen varajäsen

Suonpää Irma



Tauluvuori Jari, valokuva

Puoluekohtainen varajäsen

Tauluvuori Jari

Yksikköpäällikkö
Kok.


0500-723659

Varjonen Marjo, valokuva

Puoluekohtainen varajäsen

Varjonen Marjo

Yhteystiedot

marjo.varjonen@raumanlh.fi

045 1111284

Virtanen Olli, valokuva

Puoluekohtainen varajäsen

Virtanen Olli



Virtanen Toni, valokuva

Puoluekohtainen varajäsen

Virtanen Toni



Vähä-Ettala Niklas, valokuva

Puoluekohtainen varajäsen

Vähä-Ettala Niklas